Jaki medalik z okazji Pierwszej Komunii Świętej? Podpowiadamy! - Gold&Beauty Exclusive

Maj to okres w którym dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Z tej okazji wielu rodziców i rodziców chrzestnych zastanawia się nad tym, jak uczcić tę okazję i co sprezentować swoim pociechom. Przygotowaliśmy więc krótki poradnik na temat tego, jaki medalik wybrać na Komunię!

Medalik na Pierwszą Komunię Świętą

Medalik to jedna z najpopularniejszej formy zawieszki zakładanej na Komunię. Zazwyczaj przedstawia on Matkę Bożą, Pana Jezusa lub jakiegoś świętego. Wybór medalika na komunijny prezent jest zawsze wyborem trafionym, gdyż pozostaje jako piękna i trwała pamiątka tego ważnego wydarzenia. Zwykle jednak dziecko obdarowywane jest nim przez rodziców, rodziców chrzestnych lub najbliższą rodzinę.

Aby mieć pewność, że wybrana zawieszka przetrwa bez szwanku wiele lat, warto zdecydować się na srebro lub złoto. Prócz tradycyjnych, owalnych kształtów medalików, można znaleźć też zawieszki w innych kształtach, które także przedstawiają postacie świętych. Dzięki temu, nie trzeba obawiać się o oryginalność wyglądu medalika na Pierwszą Komunię Świętą. Jeśli jednak medalik to nie jest coś, czego oczekiwałoby dziecko, to można także pomyśleć nad krzyżykiem.

Zawieszka krzyżyk na komunijny prezent

Choć ten rodzaj biżuterii wydaje się znacznie prostszy, niż medalik, to jest to także prezent, który sprawi, że Pierwsza Komunia Święta zapadnie dziecku w pamięć. Decydując się na krzyżyk, warto rozważyć dwa warianty – w zależności od płci dziecka. Dla chłopca najlepiej sprawdzi się prosta zawieszka, natomiast dla dziewczynki można wybrać krzyżyk wysadzany cyrkoniami.

Ostatnią decyzją pozostaje wybór materiału. Złoto będzie się znacznie bardziej wyróżniać i prezentować się odświętnie. Srebro natomiast może okazać się świetnym wyborem jako zawieszka na co dzień. Różnicą będzie także cena – złoty medalik lub większy krzyżyk będzie droższym wyborem, niż ich srebrne odpowiedniki. Dodatkowo trzeba pamiętać także o wyborze odpowiedniego łańcuszka, co może także mieć wpływ na ostateczną cenę za pierwszkomunijny prezent.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Możesz włączyć lub wyłączyć ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.